DP4RSB60E20B
Mfr.Part #
DP4RSB60E20B
Datasheet
DP4RSB60E20B
Description
RELAY SSR CONTACTOR 20A 48V
Stock
448
Load Current :
20 A
Voltage - Input :
18 ~ 32VDC
Voltage - Load :
1 ~ 48V
Datasheets
DP4RSB60E20B
Basic Instructions
    BRIDGE RECT 1P 400V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 1P 1.2KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 600V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.4KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.6KV 100A MODULE
    BRIDGE RECT 1PHASE 600V 35A
    BRIDGE RECT 1P 600V 10A MODULE
    BRIDGE RECT 1PHASE 600V 50A
    BRIDGE RECT 3P 1.2KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 600V 100A MODULE